XXIII. epizóda: JUDr. Matúš Michalovič, PhD.: Kým nepretavíme nástroje na boj proti klimatickej zmene do právnych predpisov, veľa toho nezmôžeme

O klimatickom práve, o klimatickej zmene, o klimatických zmenách, o historickom zisťovaní hodnoty CO2 v ovzduší, o Kjótskom protokole, o Parížskej dohode a o spôsobe jej napĺňania, o pozícii Slovenska vo svetovom rebríčku krajín napĺňajúcich klimatické ciele, o Európskej zelenej dohode, o spôsobe zachytávania CO2 z atmosféry, o adaptácii a mitigácii, o prepočte skleníkových plynov na CO2 ekvivalent, o tom, či kravičky metán prdia alebo grgajú, o výučbe predmetu právne aspekty klimatickej zmeny a o úlohách, ktoré na študentov čakajú v tomto semestri, o pripravovanom slovenskom klimatickom zákone a participácii na jeho príprave, o Rade pre klimatickú zodpovednosť, o podpore priemyslu pri dosahovaní klimatických cieľov a o klimatickej žalobe sme diskutovali s JUDr. Matúšom Michalovičom, PhD. z Katedry správneho a environmentálneho práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Teší ma, že o predmet právne aspekty klimatickej zmeny majú záujem aj zahraniční študenti prakticky z celého sveta.
JUDr. Matúš Michalovič, PhD.