IX. epizóda: doc. Mgr. Liudmyla Golovko, PhD.: Ukrajinci vďačia za svoje úspechy v poľnohospodárstve pracovitým občanom a jedinečným prírodným podmienkam.

O životnom protredí na Ukrajine, o ukrajinskej krajine, o intenzívnom a ekologickom poľnohospodárstve, o lesníctve, o poľovníctve, o spolupráci medzi EÚ a Ukrajinou v oblasti životného prostredia a pôdohospodárstva, ako aj o ohrození svetovej potravinovej bezpečnosti spôsobenom vojnovým konfliktom na Ukrajine sme sa pri príležitosti Dňa Zeme rozprávali s doc. Mgr. Liudmylou Golovko, PhD., ktorá pôsobí na Národnej univerzite vied o živote a životnom prostredí Ukrajiny, no pre ťaživú situáciu na Ukrajine v súčasnosti pôsobí na Katedre medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Celý podcast s doc. Mgr. Liudmylou Golovko, PhD.

Podcast môžete počúvať aj na Spotify: