XIII. epizóda: prof. JUDr. Aleš Gerloch, CSc.: Prepájanie správnych rád a orgánov akademickej samosprávy je problematické

O akademickej samospráve, o akademických slobodách a o ich využívaní študentami, o zapojení študentov do diania na fakulte, o kritickom myslení študentov, o akademických diskusiách, ale aj o budúcnosti právnického vzdelávania sme sa rozprávali s prof. JUDr. Alešom Gerlochom, CSc., bývalým dekanom a v súčasnosti vedúcim Katedry teórie práva a právnych doktrín Právnickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe.

„To, čo študent získa na vysokej škole, bude potrebovať celý život, keďže obvykle teoretické znalosti inde v takej miere nedostane, zatiaľ čo praktických zručností bude mať počas desiatok rokov svojej praxe ešte mnoho.
prof. JUDr. Aleš Gerloch, CSc.