XVII. epizóda: Mgr. Ján Mazúr, PhD.: Majorita start-upov skrachuje, tých kvalitných je iba zopár

O tom, čo je start-up, ako vzniká, čo je to spin-off, o prepojení vedecko-výskumného prostredia so start-upmi, o úspešnosti start-upov, o kreatívnej deštrukcii, o rizikách investovania do start-upov, o fondoch rizikového kapitálu, o ekonomickom pozadí start-upov, o koncepte informačnej asymetrie, o koncepte morálneho hazardu, o investičných kolách a ich míľnikoch, o ochrane know-how, o právnych odvetviach zasahujúcich do start-upov, o investičných zmluvách a akcionárskych dohodách, o jednoduchej spoločnosti na akcie, o tom, ako hľadať viac informácií o start-upoch, o pripravovanej publikácii – Právo start-upových spoločností sme sa rozprávali s odborným asistentom katedry finančného práva, Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a riaditeľom Metropolitného inštitútu Bratislavy Mgr. Jánom Mazúrom, PhD.

„Prístup k rizikovému kapitálu bol dlhodobo jedným z problémov rozvoja start-upového
ekosystému na Slovensku.“

Mgr. Ján Mazúr, PhD.